WDSL
ID:
PIN:
Prędkość:
Prędkość
Okres umowy:
Czas trwania umowy
Opcja:
INTERNETOWA REWOLUCJA W TWOIM TELEWIZORZE

Rozwój globalnej sieci nabiera tempa i stopniowo zajmuje obszary zarezerwowane do tej pory dla innych mediów. Jednym ze znaków postępu technologicznego jest pojawienie się usługi telewizji cyfrowej dostarczanej za pomocą łączy internetowych. W dziedzinie tej wyspecjalizowali się lokalni dostawcy usług internetowych, tacy jak nasza firma.

Od września 2014 Abonenci sieci światłowodowej FIBER POWER na terenie Wolbromia mogą korzystać z pakietu 90 kanałów Telewizji Cyfrowej. Usługa ta dostępna jest dla wszystkich Abonentów sieci w Wolbromiu na osiedlach: W. Łokietka, B. Chrobrego, Wiejska, Skalska oraz XX-lecia. Na pozostałych obszarach objętych działaniem naszej sieci światłowodowej Telewizja Cyfrowa będzie uruchamiana sukcesywnie.

Telewizja IP (w skrócie IPTV) to  technika umożliwiająca przesyłanie sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych. Na polskim rynku działa około 700 lokalnych dostawców Internetu, których oferta zdecydowanie wychodzi poza ramy typowej usługi internetowej. IPTV, czyli telewizja cyfrowa jest jedną z nich. Nie należy mylić tej technologii z oglądaniem filmików na YouTube czy innych serwisach video w sieci. IPTV nie korzysta bowiem bezpośrednio z Internetu, lecz tylko ze specjalnie wydzielonej części sieci, pozwalającej na oglądanie telewizji w najlepszej cyfrowej jakości bez konieczności włączania komputera.

Jednym z podstawowych walorów telewizji cyfrowej dostarczanej za pomocą sieci światłowodowej jest jej stabilność. W przeciwieństwie do telewizji dostarczanej za pomocą talerza satelitarnego, w pochmurne dni lub w trakcie opadów nie ma kwestii pogorszenia się jakości, śnieżenia czy wręcz zanikania obrazu. Wbrew pozorom jest to częsty problem w tradycyjnej telewizji satelitarnej.

Korzystanie z telewizji cyfrowej dostarczanej za pomocą sieci światłowodowej jest rozwiązaniem wygodnym i łatwym w obsłudze. W przypadku telewizji satelitarnej czasem nawet samo zamontowanie zwykłej anteny na dachu czy na ścianie budynku wielorodzinnego bywa kłopotliwe.

Natomiast do korzystania z naszej telewizji cyfrowej konieczne jest jedynie przyłącze internetowe, telewizor i terminal abonencki. Podłączenie telewizora z terminalem odbywa się za pomocą zwykłego kabla koncentrycznego i trwa zaledwie kilka minut. W celu skorzystania z dostępu do pełnego pakietu Telewizji Cyfrowej należy jeszcze przeskanować listę kanałową w swoich telewizorach. Gotowe!

Prostota tego rozwiązania kryje w sobie dodatkowy plus – jako jeden z niewielu operatorów oferujemy darmowy multiroom. Masz w domu kilka telewizorów i na wszystkich chcesz mieć dostęp do telewizji cyfrowej? – U nas możesz to mieć całkowicie za darmo!

Nie wahaj się więc i skorzystaj z naszej oferty już dziś!

innowacyjna gospodarka