WDSL
ID:
PIN:
Prędkość:
Prędkość
Okres umowy:
Czas trwania umowy
Opcja:
Jaki Internet do gier?

Internet to medium wykorzystywane zarówno do pracy i nauki, jak i do rozrywki. Coraz częściej otrzymujemy więc pytania odnośnie przydatności naszego łącza internetowego pod kątem gier. Wielu fanów wirtualnej rozrywki często zadaje sobie pytanie, jakie łącze wymagane jest do komfortowego grania w sieci. Postanowiliśmy więc przedstawić kilka faktów dotyczących tej kwestii.

Wbrew pozorom, i często błędnym opiniom, to nie prędkość łącza jest tutaj najważniejsza, a jego jakość. Dodatkowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy internetowego, jest to, w jakiego typu gry lubimy grać. Jeśli są to gry, takie jak: Chińczyk, Scrabble, karcianki, itp., to praktycznie każde łącze będzie w stanie zapewnić przyzwoitą jakość rozgrywki, ważne tylko, by było ono stabilne. W przypadku typowych gier komputerowych, takich jak strzelanki czy gry MMORPG, wymagania dotyczące jakości posiadanego łącza są już o wiele większe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy łącza, które zapewnią komfortową zabawę w sieciowe gry komputerowe.

  • STAŁY, NISKI PING W przypadku strzelanek (np. Battlefield), jest to bardzo ważny czynnik.
  • STABILNOŚĆ ŁĄCZA Nic nam po niskim pingu, jeśli nasze łącze będzie gubić transmitowane pakiety, a co naj-gorsze, tracić co chwilę połączenie z siecią Internet.
  • PRZEPUSTOWOŚĆ Wysoka przepustowość pozwoli cieszyć się grami wraz z komunikacją VoIP.
  • BRAK LIMITÓW PRZESYŁANYCH DANYCH Jeśli gramy sporo, ponad 5 godz. dziennie, to w ciągu miesiąca może okazać się, że na samo granie zużyliśmy nawet 5GB danych! Warto zwrócić uwagę na fakt, że lokalni dostawcy Internetu tacy jak nasza firma, nie stosują żadnych limitów danych, w przeciwieństwie do niektórych operatorów globalnych.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na jakość rozgrywek sieciowych, o którym warto pamiętać, jest wybór serwera, do którego planujemy się podłączyć. Ważne jest, by wybierać serwery znajdujące się jak najbliżej naszego regionu ze względu na jak najkrótszą trasę, jaką muszą pokonać pakiety wysyłane pomiędzy naszym komputerem a serwerem. To rozwiązanie pozwoli na zachowanie niskiego pingu podczas gry.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, możemy śmiało stwierdzić, że zarówno sieć WDSL jak i światłowodowa sieci FIBER POWER stanowią idealne rozwiązanie dla osób pragnących grać w gry za pośrednictwem Internetu.

innowacyjna gospodarka